Aranżacja strefy relaksu w ogrodzie – pomysły i inspiracje
Przeczytasz w 4 min
Charakter podłogi zależy nie tylko od tego co na niej położysz, ale także od sposobu, w jaki połączysz wszystkie elementy. By stworzyć z posadzki ciekawą ozdobę wnętrza, postaw na nietypowe przejścia pomiędzy materiałami. Zastanawiasz się jak atrakcyjnie zaaranżować łączenie podłogi drewnianej z płytkami? Spójrz na te inspiracje.
Trend do tworzenia jak największej ilości otwartych przestrzeni powoduje, że wyraźnym wyznacznikiem stref w mieszkaniu staje się podłoga. Styk salonu z kuchnią czy korytarzem nie odbywa się już za pomocą pionowych powierzchni, a poziomych faktur i oryginalnych połączeń kolorystycznych.
O ile problemu nie stanowi pokrycie posadzki w całości panelami, tak ciekawe zestawienie dwóch odmiennych materiałów, często staje się wyzwaniem. Bo ważne są nie tylko faktury, które zgrasz na jednej powierzchni, ale przede wszystkim sposób, w jaki to zrobisz. Postaw na nietypowe łączenie podłogi drewnianej z płytkami i stwórz sobie oryginalne wykończenie wnętrza. Jak połączyć te dwie faktury, by wyglądały ciekawie i efektownie? Mamy dla ciebie kilka inspiracji.
Gdy wybierzesz najlepszy dla siebie układ płytek i drewna, pomyśl też o odpowiednim zabezpieczeniu tego naturalnego materiału. Tak, by uroku oryginalnego układu, nie zaburzały niszczejące elementy podłogi. Dobrym zestawem będzie połączenie Bejcy do Drewna Vidaron oraz Lakieru Bezpodkładowego Vidaron. Bejcą nadasz drewnu wybrany kolor, natomiast lakierem zabezpieczysz drewno i nadasz mu ostateczny charakter. Do wyboru masz 4 poziomy połysku. Wybrany stopień połysku zadecyduje o tym, czy polakierowane drewno będzie bardziej lub mniej wyeksponowane.
Klasycznie płytki ceramiczne pokrywają całą podłogę kuchni. W efekcie strefę, w której przygotowujesz posiłki, wyodrębnia na posadzce kwadrat lub prostokąt z kafli. W celu wprowadzenia większej ilości drewna do wnętrza, połóż w kuchni tylko jeden rząd płytek - wyłączenie wzdłuż mebli. Do takiej aranżacji sprawdzą się zarówno gładkie kafle, jak i te z ciekawym ornamentem. Jeśli zdecydujesz się na wzorzyste płytki, postaw na drewno o jak najmniejszym usłojeniu.
Kafelki w kształcie małych sześciokątów są doskonałym materiałem do połączenia z naturalnym drewnem. Niewielki wymiar heksagonów pozwala na płynne przejście faktur. Ułóż na podłodze nieregularną, ale spójną linię styku drewna i płytek lub stwórz wrażenie stopniowego przenikania się tych dwóch materiałów. Taka aranżacja sprawdzi się zarówno na styku stref w otwartej przestrzeni, jak i na podłodze w konkretnym pomieszczeniu (na przykład w łazience).
Zabezpieczenie drewna wykonasz za pomocą Lakieru Bezpodkładowego Vidaron, który jest wyjątkowo odporny na zarysowania, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Jego zaletą jest także bardzo krótki czas schnięcia – powłoka już po 3 godzinach jest sucha w dotyku.
Parkiet ułożony w jodełkę, pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. By trochę zabawić się formą i zestawić go z kafelkami, wybierz płytki imitujące klepki. W kuchni czy korytarzu połóż ceramiczne elementy, które w przestrzeni salonu, zamienisz na drewniany parkiet. Aranżacja ta będzie ciekawie wyglądała, jeśli połączysz na podłodze kilka kolorów. Wybierz barwne płytki albo nadaj klepkom odpowiedni odcień, korzystając z możliwości jakie daje lakierobejca. Kolory, z których możesz korzystać barwiąc drewno, pozwolą ci uzyskać naprawdę ciekawy efekt.
Czasem wielki efekt zależy od niewielkich elementów. Tak właśnie jest w przypadku tej aranżacji. Tu główną rolę odgrywa układ drewna, tworzący ramę do „obrazu” z płytek.
To efektowna i łatwa w wykonaniu aranżacja. Jak ją stworzyć? Zanim ułożysz na podłodze drewnianą powierzchnię, otocz kafle ramką z desek (koniecznie ściętych na rogach pod kątem 45 stopni).
Ramę możesz pozostawić w kolorze pozostałych desek lub przyciemnić ją, w czym pomoże ci lakierobejca do wnętrz. Pomysł z różnymi kolorami sprawdzi się szczególnie, jeśli zastosujesz jednolite płytki.
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 6 min
Przeczytasz w 8 min